sobota 10. marca 2018

Magické radosti

Posledné dva týždne boli veľmi intenzívne - po psychickej aj fyzickej stránke. Myslím, že tak vyčerpaná som už dávno nebola. Ale beriem to pozitívne, lebo sa udialo veľa zaujímavých vecí, ktoré ma úplne vytrhli z moje každodennej rutiny a ,neznášam síce tento pojem, ale aj z mojej komfortnej zóny. Myslím, že ten, kto sleduje môj Instagram, pre toho to asi nebudú novinky, ale nedá mi to všetko nespísať do jedného článku a prežiť tie radostné chvíľky ešte raz. 

Takže, mnoho ráz spomínaná kniha Magické cupcaky a mafiny, na ktorej sa podieľam ako spoluatorka KONEČNE ale že naozaj skutočne a reálne vyšla!!!! Nájdete ju na pultoch kníhkupectiev ako Martinus a Panta Rhei! Bola som sa pozrieť, a naozaj sú tam... Ak sa čudujete, prečo to tak zdôrazňujem, tak pravdu povediac, samej sa mi tomu ťažko verí - že sme to úspešne doklepli do konca, že Ikar splnil svoje záväzky, hoci niekedy to bol boj na oboch stranách. Som na svoju/našu prácu naozaj, ale naozaj pyšná. 
No a ak si chcete o jeden výtlačok našej knihy aj zasúťažiť, tak sledujte našu FB stránku MagickeKapkejky alebo IG profil magicke.kapkejky - súťaž vyhlásime v strede budúceho týždňa.=)


S knihou tiež súvisí naša návšteva Telerána, v ktorom sme boli 27.2.2018. Priznám sa, že pre mňa to bol hrozný stres - nemám rada, keď sa pozornosť upriamuje na mňa a musím niečo rozprávať. Navyše k tomu, ak vstávate o 3:15 a máte zo seba dostať niečo zmysluplné. Ale ako náhle sme prišli na plac, rozložili si veci a ubehol náš prvý vstup, okamžite som sa uvoľnila a už to bolo veľmi príjemné. Štáb aj moderátori boli všetci veľmi milí, takže aj atmosféra bola skvelá ... skrátka ubehlo to ani nevieme ako... doslova.=D Hneď sme si aj hovorili, že bodaj by nás ešte niekedy v budúcnosti zavolali... tak sa nám tam páčilo.


S Teleránom zasa súvisia moje nové šaty Collectif Vintage, ktoré som si kúpila za odmenu za knihu a špeciálne na túto príležitosť. Nafotené ste ich mohli vidieť už v tomto článku. K šatám sme si s Polly zároveň dopriali aj neskutočne rozkošné zásterky. Ale poviem vám, že zohnať peknú, bielu, elegantnú a zároveň rozkošnú zásteru je heroický výkon. Polly musela zaloviť až v Čechách, aby sme vôbec nejakú mali. Inak na zásteru sme dostali viacero otázok, preto sme sa s Polly rozhodli, priniesť na trh takéto zásterky aj pre vás. Viac informácií pribudne už čoskoro, zatiaľ vám aspoň prezradím, že sú neskutočne rozkošnícke, praktické, sexi zároveň a budete si môcť vybrať z dvoch verzií - krátkej a dlhej!;)Tému cupcakov a knihy uzatvorím jednou mega objednávkou, ktorú sme dostali minulý týždeň - a konkrétne išlo o 180 cupcakov. Tak veľkú objednávku sme vrámci Magických cupcakov ešte nemali a kebyže by bolo iné ročné obdobie, asi by sme doteraz ani nemali... =D Ono totižto tých 180 cupcakov zaberie 3 a pol krabice, ktoré majú rozmery meter krát pol meter... a to v chladničke neuskladníte ani kebyže veľmi chcete. V apríli vám potom prezradím aj konkrétny program, v ktorom ste mohli tých 180 cupcakov vidieť. 


No a konečne radosť z iného súdka. Vo februári som bola na balete Giselle a neskutočne som si ho užila. Odkedy chodím na balet, optika s ktorou sa na predstavenia pozerám je úplne iná. Aj preto môžem povedať, že toto vystúpenie som si užila od začiatku do úplného konca. Mimochodom Giselle sa prvý raz hrala v 19. storočí a odvtedy si drží svoju popularitu! Je to príbeh o tom, ako ženy, ktoré zomrú slobodné, nevydajú sa, stávajú sa vílami a v noci, každého pocestného, ktorý zablúdi do ich lesa utancujú na smrť. Takou vílou sa stane aj Giselle potom, čo zomrie kvôli nešťastnej láske. Napokon do tohto lesa zablúdi aj jej milý. Giselle sa ho snaží ochrániť a prosí "hlavnú vílu" aby ho ušetrila, no ona si tvrdohlavo stojí na svojom... No a ako to dopadne, odporúčam zistiť v divadle. Hra nie je dlhá, má len dve dejstvá, a keď sa vcítite do príbehu, utečie vám čas ako voda. Napokon, v divadle bolo neskutočne veľa detí, no na ich tváričkách sa dalo čítať úplné očarenie, skrátka za celé tie hodiny ani nepípli! Takže ak to takto dokáže zaujať dieťa, verím, že rovnako si to užije aj dospelý. 
No a v apríli, rovno na moje narodeniny, ma potom čaká Esmeralda, od ktorej si sľubujem rovnako veľkolepý zážitok.=)

Napokon, poslednou veľkou radosťou je, že mi v práci dali neplatené voľno na dobu od 1. apríla do 31. júla. To znamená, že som zasa o krôčik bližšie k našej životnej dovolenke, o ktorej som tu už pár krát písala. Popravde, opäť som prekvapená, že nám to naozaj vychádza a že sa tá cesta uskutoční... lebo viete, mne sa veci rúcajú a plány menia vždy v momente, kedy sa má daná vec udiať. Ale očividne sa všetko obracia na dobré a rok 2018 bude fenomenálny tak, ako som to od neho očakávala. 
Ďalším krokom bola potom kúpa leteniek do Istanbulu, kam letíme 11.5. a kde našu 3 mesačnú cestu začíname. Ani neviete ako sa teším na všetky tie antické pamiatky, ktoré v Turecku majú. Zbožňujem ten pocit, keď môžem naživo vidieť to, o čom sme sa na dejinách umenia učili len z obrázkov!
No a ďalším krokom sú víza do Iránu. Hádam ich dostaneme a hádam aj na čas. Držte palce. =)

A to je z magických radostí všetko. Želám pekný, už konečne teplý, víkend.=)
BB

2 komentáre:

  1. Bože, keď vidím tie knihy������... pekný komín, ale dúfam,že už je vypredaný��.... a svojim spôsobom som rada, že sme sa konečne boli nútené naučiť za seba bojovať��

    OdpovedaťOdstrániť