nedeľa 28. januára 2018

10 najobľúbenejších "outfitových" fotiek za rok 2017

Dnes som si pre vás na odľahčenie pripravila prevažne vizuálny článok. Za minulý rok som síce pridala len 10 outfitových postov, no rozhodla som sa, že by nemuselo byť zlé niektoré si pripomenúť a trošku si na minulý rok ešte zaspomínať. Ako som už viac ráz spomínala, minul rok som objavila "čaro" secondhandov a v priebehu roka mi pribudlo do šatníka viacero jedinečných kúskov. Niektoré som aj nafotila... niektoré kúsky sa len mihli na Instagrame, v každom prípade, ak vás niekedy niektorý kúsok zaujme a chcete z neho "vidieť viac", napíšte a ja ho spracujem do nejakého "outfitového článku". Ďalej sa mi v minulom roku - najmä od októbra - zmenili nakupovacie preferencie....inak povedané, od októbra už veľa oblečenia na bežný deň nenakupujem a skôr sa zameriavam na "športové kúsky" - teda baletné dresy, sukne či oblečenie na kraso... Tieto dve zmeny by som vypichla ako podstatné pre rok 2017, ale aj pre tento aktuálny 2018. Stále z týchto zmien čerpám (ehm - preto je na ceste druhý baletný dres - ehm).
Ešte dodám, že okrem tohto článku plánujem vybrať aj 10 naj "cestovateľských" fotiek. Minulý rok bol celkom cestovateľsky plodný, aspoň na tie možnosti, ktoré som mala, takže v blízkej budúcnosti pribudne aj ten. Poďme sa však pozrieť na tie "outfitové".

1. Letný dirndl. Toto považujem za najvydarenejšie fotenie minulého roka. Konkrétny outfit som rozoberala TU. Takmer každá fotka vyšla, a pritom sa ani nerobilo veľa záberov. Pamätám si však, že bolo neuveriteľne dusno - skrátka také to počasie, keď sa má pustiť búrka. Fotilo sa vo vinohradoch, ktoré mám vlastne za domom a spoločnosť mi tak ako vo väčšine prípadov robil môj pes Bonifác, ktorý je aj na niektorých fotkách (nezverejnených). Konkrétne táto fotka mi príde potom až taká rozprávková... hlavne tie mraky nad hlavou, "divočina" naokolo a nedohľadný cieľ cesty.


2. Sarajevo. V Sarajeve som bola tak trochu za pionierika. Totižto ráno, keď sme odchádzali na autobus do Sarajeva, spýtala som sa na názor svojho priateľa: "Myslíš, že bude zima? Mám si dať spodničku?" (Bol prvý septembrový týždeň) Za normálnych okolností na jeho rady ohľadom počasia nedám, lebo máme kompletne rozdielne "termostaty", no tu som naňho z nejakých príčin dala, spodničku som si neobliekla a prosím pekne... jasné, že mi bola zima, lebo kým sme prišli do Sarajeva, začalo pršať a bolo pod mrakom. Aby odškodnil svoju chybu (lebo ja som za to bola nahnevaná), ponúkol sa, že mi kúpi sveter. Hovorím sveter nechcem, žiaden sa mi neľúbi! Miesto toho som si odniesla tenkú šatku okolo krku, lebo tá sa mi páčila.=D (Ehm, som typická žena, priznávam). Nakoniec sme sa ale dopracovali aj k niečomu teplejšiemu - k teplej šatke (väčšej), do ktorej som sa "zabalila", pretože začalo husto liať a teplota klesla ešte výraznejšie... =D

3.Portugalsko. (Článok o outfite nájdete TU, o Portugalsku TU). Vždy, keď s priateľom vyrážam na cesty, zbalím si so sebou minimálne jeden outfit, ktorý by som chcela nafotiť. Veď, kto by nechcel také krásne fotky outfitov na historickom pozadí aké má napr. Idda van Munster. Žiaľ, realita je na míle vzdialená krásnym a dokonalým predstavám.... za prvé nemám techniku, za druhé nie som modelka a za tretie... môjmu fotografovi (priateľovi) sa väčšinou nechce (nie, že by som mu niečo chcela vyčítať, nie je to jeho povinnosť). On rád fotí zvieratká - kačice, holuby, sliepky a kohúty... a niekedy aj mňa, vtedy vzniknú veľmi pekné fotky... ale, keď na to nemá náladu... žiaľ, zázraky sa nedejú. Napriek tomu považujem túto neprofesionálnu a trocha rozmazanú fotku (takých tu bude viac) za peknú.... a ak sa zamýšľate nad tým, či naozaj nosím k tejto sukni ruksak, tak áno... v Porte som to naozaj tak nosila.=D

4. Turban. Článok k nemu TU. K tejto fotke nemám žiadnu zaujímavú spomienku... skrátka sa mi páči ten tak trochu zhypnotizovaný či neprítomný výraz... A áno, páči sa mi aj tá dokonale vyretušovaná pleť, hoci photoshop sa fotky ani nedotkol. Keď už nie v realite, tak aspoň na fotke si chcem užívať dokonalú pleť.=D

5. Podväzky. Článok TU. Minulý rok som si konečne dopriala aj vytúžený podväzkový pás od Riwaa Nerona. Je vyslovene dokonalý a určite si v budúcnosti kúpim ďalší. Osobne sa mi veľmi páči kombinácia tzv tap pants a podväzkov, tak ako sa to kedysi nosievalo... Tap pants nemám, ale mám pár saténových či čipkovaných krátkych spodných nohavíc, ktoré vyzerajú s podväzkovým pásom tiež pekne. Takže nezradiť do TOP 10 jednu podväzkovú fotku... to skrátka nejde. Inak tie prepálené miesta, to je od prenikajúceho slnka cez žalúzie. Fotilo sa pri západe slnka, pričom izbu mám otočenú zrovna na západ.

6. Impresionizmus. Túto fotku som síce zverejňovala aj v samotnom článku (TU), ale nedá mi vynechať ju. Veľmi mi totižto pripomína všetky tie ryšavé či zlatovlasé ženy na impresionistických maľbách. Takže preto.... =)

6. Magické Cupcaky. Táto fotka vznikla ako profilovka ku knihe, ktorú spolu s Polly vydávame 20.2.2018. Najprv sa fotila spoločná fotka nás dvoch s, podľa mňa,  perfektným konceptom - tá naj fotka je uverejnená v knihe a odporúčam brať ju s vtipom (!) ... a potom sa teda fotili samostatné portréty. No a  toto je jeden z tých mojich. Inak o šatách, ktoré mám na fotke som potom písala TU.

7. Zimný dirndl. Na zimu som si kúpila hrubší a dlhší dirndl s vyšívaným florálnym vzorom. Písala som o ňom TU. Myslím, že toto sú jediné fotky za celú históriu môjho blogovania, ktoré sa fotili "v snehu". Určite by sa mi páčilo viac takých fotiek, ale napr. tento rok sa na západnom Slovensku nie a nie udržať sneh.

8. Keď sa priateľovi chce.... fotiť, tak to vyzerá nejak takto. Fotky z tohto fotenia sa mi veľmi páčia, napokon aj tieto šaty patria k tým naj, ktoré vlastním... Článok k nim TU.

9. Red Poppy. Tento outfit som fotila v jedno horúúúúce letné poludie. Nakoniec som fotky nezverejnila na blogu, pretože sa mi nepáčila ich kvalita. Slnko bolo príliš ostré a robilo silné kontrasty medzi svetlom a tieňom, takže reálne vyšla len máloktorá fotka. Ale táto je fajn.=D

10. Instagramová selfie... fotila sa mobilom a na rýchlo... ale páči sa mi na nej tá suknička a čerstvo spravené a nafarbená vlasy. A to príjemné "súznenie" farieb ... ružová, medená a medeno-hnedý, staručký gauč. Páči sa mi...

Čo hovoríte na fotky vy? Ktorý minuloročný outfit sa vám páčil najviac?
BB

4 komentáre:

 1. Hm... mne sa jednoznačne páči najviac outfit, ktorý máš aj v našej knihe a asi ten zimný drindl... to sú rozhodne inšpiratívne šaty.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veru, tá fotka v knihe je dokonalá! A nie je to len tými šatami, ale aj tá póza. A nech si každý hovorí čo chce!=D SKRÁTKA d-o-k-o-n-a-l-á.
   A tomu dinrdlu som ozaj rada - láska na prvý pohľad. Akurát mať k tomu aj nejaké zimné šnurovacie topánky =/ ... viac by som ho nosila...

   Odstrániť
 2. Nie všetko je moja šálka čaju (napr. 2 mi už príde také to retro ktoré fakt nemusím :D také ozaj socialistické), ale je vidieť že to vieš nosiť.
  Najviac sa mi páči 6,8,9.... tá červená sukňa so vzorovanou blúzkou ma dostala už na instagrame :D super kombo, ešte aj vlasy a celková vizáž.

  Už som sa asi pýtala, ale neviem, kde by som to dohľadala. Ktoré sekáče v BA odporúčaš? V Prahe som chodila loviť alternatívnejšie veci do Crashily a nejaké pekné basic veci do Druhej vlny, ale Crashily je unikát a Druhá vlna zrejme nemá na Slovensku pobočky...

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. No ja ďakujem za tipy - viem kam najbližšie zamierim v Prahe.=D Čo sa týka BA - ja navštevujem dva sekáče, kúsok od seba - NOX, ktorý je vo dvore ... teraz neviem či je to VŠVU alebo VŠMU na Ventúrskej. A kúsok odtiaľ je Vintage by Textile House - to je na Bielej resp. na Františkánskom nám. ...všetko Staré mesto. V NOXe som napr. kúpila krásny tmavomodrý kabát - hádam aj nový, nenosený...vynikajúci stav. A v druhom spomínanom nachádzam skôr blúzky, šaty... Keď si zvyknutá nakupovať v takýchto obchodoch, čiže máš už vypestovanú istú predstavivosť, tak naozaj sa tam dá nájsť niekoľko zaujímavých kúskov.=)
   Ale čítala som aj o nejakom sekáči v Petržalke, že ten je tiež dobrý... ale takto mimo centra som nepozerala, takže neviem poradiť.

   Odstrániť