utorok 26. decembra 2017

MBD #12: Maska na oživenie farby Illumia Color Mask Copper

Podaktorí z vás si už asi stihli všimnúť, že začiatkom novembra som si dala "do poriadku" vlasy. V skratke, svoje tmavé vlasy som dala koncom augusta odfarbiť. Dopadlo to všelijako - niečo bolo ozaj svetlé, niečo oveľa menej svetlé, niečo tmavé ... veď vravím - všelijaké... v každom prípade som sa rozhodla, že nechám vlasy nejakú dobu odpočinúť. Ďalšie odfarbovanie som teda podstúpila v spomínanom novembri. Pôvodný výsledok mal byť rose gold na svetlom základe - preto to odfarbovanie... ale ja svoje rozhodnutia mením podľa nálady, a posledné mesiace som si hovorila, že nie rose gold, ale medená je tá správna farba. A tak sa farbilo na medeno....

Chvíľu sme s mojou novou kaderníčkou Lenkou rozmýšľali, či primiešame do tej medenej trocha hnedej, ale nakoniec som uznala, že keď medená, tak medená so všetkým. A výsledok bol naozaj... žiarivo medený.=D Musím povedať, že dobrý mesiac mi trvalo, kým som si na seba zvykla. Nikdy sa mi nepáčila kombinácia tmavé oči a svetlé vlasy (ja-ehm-ehm), takže aj pri pohľade do zrkadla som mala veľmi zmiešané pocity... ale zvykla som si a pri tejto svetlej farbe chvíľku ostanem.

V každom prípade, bola som upozornená, že medená farba sa celkom rýchle vymýva. A celkom rýchle u mňa znamenalo tak 4 umytia a zrazu zanikla aj celá žiarivosť... čo na druhú stranu zasa nie je úplne zlé - naopak, farba dostala viacej prirodzenejší ráz. 
Okrem upozornenia ma však Lenka vyzbrojila aj maskou Illumia Color Mask. Tú mám použiť na oživenie farby po každých cca 5-6 umytiach. Maska zároveň slúži aj ako kondicionér. No, a keďže má oživiť medenú farbu, maska je sýto červená a je označená ako "Copper". Podľa popisu ju však môžue použiť aj gaštanovohnedý odtieň a svetlá blond. 
Na internete som veľa o tomto produkte nezistila, ale očividne sa dá použiť aj ako jemne farbiaca maska pre spomínané svetlé odtiene alebo ako oživujúca maska pre medenú. 
V ponuke ďalej nájdete tento výrobok aj vo variante Gold, Chocolate, Anti Yellow, Red, Violet a dokonca aj Shine Shampoo.
Deň po odfarbení a zafarbení na medeno
Maska má teda konzistenciu ako klasická maska na vlasy a je sýto červenej farby. Podľa popisu obsahuje "nyamplung oil", čo by mal byť olej zo stromu kalaba. Olej má regeneračné, protizápalové, hojivé a upokojujúce účinky. Výrobok sa ďalej pýši ako "eco-certifikovaný" a 100 percentne organic. 
Maska sa nanáša na vlhké vlasy, presušené uterákom, pomocou hrebeňa - masku skrátka rozčešete "do vlasov". Nechá sa pôsobiť 5-6 minút a vlasy sa opláchnu vodou. Pri manipulácii použite gumené rukavice, aby ste si nezafarbili pokožku na rukách - maska totižto obsahuje farebné pigmenty.;)

No a aký je môj dojem z masky? Čo sa týka farby, tú osvieži, navyše vlasy sú krásne hebké a ošetrené, Avšak pozor, ak použijete zbytočne veľa masky, vlasy sa začnú počas dňa rýchlo mastiť. 
Aby som to zhrnula - ako ošetrujúca starostlivosť na vlasy - určite áno. Z farebného oživenia úplne ohúrená nie som, kedže vydrží len jedno umytie, ale zas na to preklenutie medzi jednotlivými farbeniami to úplne stačí. Veď človek nemôže chodiť ako od kaderníka a ako "čerstvo nafarbená" celé 3 mesiace, no nie? =D

Po použití masky vs. pred použitím masky
A čo vy? Máte skúsenosti s týmto výrobkom? Prípadne, čo používate na osvieženie farbených vlasov vy? Máte nejaký tip?
BB

3 komentáre:

 1. No a mne sa práve zdá, že ti to pekne vlasy rozziarilo. A myslíš,že by to vedelo oživiť aj moje hennovane vlasy???

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nejake rozziarenie tam je, ale vydrzi to tak jeden den, kym to neumyjem. Ale tak aj Lenka mi to davala s tym, ze ked niekam pojdem a budem chciet mat pekne vlasy, mam to pouzit.😃 Podla mna to bude fungovat aj na tvoje vlasy. Ak nezabudnem, tak ti odlejem a donesiem.

   Odstrániť
  2. Inak ked si mi naposledy hovorila, ze ako mi ta farba drzi... tak to som akurat mala vlasy po tejto maske.😃

   Odstrániť