pondelok 27. novembra 2017

MBD #11: "čierne" zlupovacie masky od Balea

V dnešnom článku by som sa chcela zastaviť pri dvoch čiernych, zlupovacích maskách - obe značky Balea. Čierne masky boli"in" síce už nejaký čas dozadu, ale ja som sa k tej svojej dopracovala len cca 3 mesiace dozadu. Popravde, reklamovaným značkám som neverila, nakoľko som ich nepoznala a z mojich overených značiek nikto tento druh masiek nevyrába. Aj tieto mi v konečnom dôsledku poradila Polly, a teda v mojej starostlivosti o pleť sú odvtedy stálicou. Ako som už písala na začiatku, ide o typ čiernych masiek s aktívnym uhlím, ktoré sa zlupujú ... pôvodne som si myslela, že ide o jednu a tú istú masku, len v inom balení... ale nie je to úplne tak. Preto som sa rozhodla pozrieť sa na to trocha bližšie a zistiť, v čom alebo kde ten rozdiel vlastne je. 


Ako prvú popíšem masku Soft&Clear Anti-Pickel Pell-Off Maske, pretože s tou som mala skúsenosť ako s prvou.
Maska je balená v dvoch jednorázových vreckách, ktoré len otvoríte, masku nanesiete na tvár a obal vyhodíte. Každý obal obsahuje 8 ml masky, keďže sú dve, spolu tak kúpite 16 ml za 0,99 centov. Cena je podľa mňa celkom o.k., pretože masku používam len raz do týždňa a jedno 8 ml balenie mi vystačí na celú tvár.
Maska je konzistenciou gélovitá, trocha ťahavá. Má čiernu farbu, čo má evokovať použitie aktívneho čierneho uhlia, konkrétne prášku z neho. Maska ďalej obsahuje kyselinu salicylovú a zinok, takže je vhodná pre mastnú a problematickú pleť so sklonom k akné. Ja mám teda problematickú pleť a táto maska mi celkom slušne pomáha s jej čistením a to následovne. Masku nanesiem v hrubšej vrstve na pleť, nechám sa zaschnúť a potom odlúpnem. Na obale píšu, že maska zaschne za 10-15 minút, mne to ale reálne trvá od 25 do 35 minút. Zlúpnuť ide ľahko a bezbolestne, ak vynecháte okolie očí a časti tváre, kde máte chĺpky. Tiež dávajte pozor na obočie a prípadne zachytené vlasy. Ak sa vám tam maska dostane, odporúčam nestrhávať, ale radšej umyť teplou vodou - maska, ale aj zbytky masky idú pekne dole.
Na obale ďalej odporúčajú použiť masku podľa potreby - čo môže byť aj 3 razy týždne... to som popravde neskúšala, úplne mi stačí raz, max. 2 razy do týždňa. Inak po zlúpnutí nečakajte, aspoň nie pri tejto maske, že na nej uvidíte obsah svojich pórov ako to reklamovali na internete. Naozaj, naozaj nie.=D
Maska vám má pomôcť odstrániť odumreté šupinky kože, nečistoty a prebytočný kožný maz.
Aby som opísala výsledné pocity, pleť mám po aplikácii masky hladšiu na dotyk a póry sú čistejšie. Maska mi pleť nedráždi ani nevysušuje, nemám po nej pocit pnutia, čo ma trochu prekvapuje, pretože maska má trocha silnú alkoholovú arómu, čo je asi spôsobené tým, že alkohol je v zložení hneď na druhom a treťom mieste. Očividne je ho tam dosť veľa, o čom ďalej svedčí aj chladivý pocit, ktorý maska miestami má. Tým, ktorí majú citlivú pleť by som túto masku neodporučila... ale ja osobne som s ňou spokojná, vyhovuje mi.

Na porovnanie ďalej uvediem masku Peel-Off Maske mit Aktovkohle, určenú pre normálnu a zmiešanú pleť. Aj táto maska je čierna, zlupovacia, s aktívnym čiernym uhlím. Rozdiel je však v tom, že je balená v tube, takže nanášanie je o dosť praktickejšie a je ešte ekonomickejšia, keďže 100 ml kúpite za 2,99.
Okrem obalu sa však alebo najmä, líši zložením, ktoré síce vyzerá na pohľad a konzistenciou rovnako, no sľubuje jemnú receptúru s pantenolom a vitamínom E. A teda musím uznať, že táto maska je ďaleko jemnejšia ako vyššie uvedená maska, čo mne zasa až tak veľmi nevyhovuje, takže keď miniem tubu, vrátim sa opäť k baleniam na jedno použitie.=D
Maska je teda jemnejšia, čo si všimnete už pri nanášaní na tvár. Zatiaľ čo vyššie uvedená maska zanecháva čiernu stopu (vid foto na porovnanie), táto maska je po nanesení šedivá, priesvitná a nemení sa to ani pridávaním ďalších vrstiev. Aj samotné zlupovanie je veľmi jemné... až nežné.=D Z tohto hľadiska je určite vhodnejšia pre citlivú pleť... ale je tu ALE. A to je stále obsah alkoholu, pričom tu mám dojem, že je ho ešte viacej ako v prvom prípade. Doslova vás ten vyparujúci sa alkohol dokáže rozkašlať.

Takže aby som to zhrnula. Obe masky vzásade slúžia na čistenie pleti a fungujú na rovnakom princípe. Odporučila by som ju ľuďom so zmiešanou pleťou, s väčšími pórmi so sklonom k ich zanášaniu. Pocitovo si myslím, že vôbec nie je vhodná pre ľudí so suchou a citlivou pokožkou a podľa mňa ani nebude vhodná pri problematickom akné.
Cena aj balenie sú veľmi príjemné - jednoduché na aplikáciu a aj odstraňovanie je zábavné (koho nebavia zlupovacie masky???!!!=D). Ak rozmýšľate nad týmto typom masky a chcete jemnejšiu variantu, zvoľte masku v tube, ak máte na dotyk drsnejšiu pokožku, neváhala by som a siahla po prvej zmienenej. 
Vľavo jemnejšia maska z tuby vs vpravo maska z jednorazového balenia
Čo hovoríte na zlupovacie masky vy? Skúšali ste nejakú? Máte nejakú obľúbenú? 
BB

5 komentárov:

 1. Mne celkom vyhovuje tuba. Áno všimla som si,že je jemnejšia..zdalo sa mi,že nezaberá tak efektívne ako jednorazova, lenže práve po dlhšom používaní sa moja pleť postupne dostala do celkom dobrej kondície, je tak akurát hladká a bez porov, čiže pri nej ostávam��

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Mne tá tuba príde práveže až priveľmi jemná a nemám dojem, že by mi pleť čistila. Ale tak my dve máme úplne odlišný typ pleti, takže úplne rozumiem, prečo tebe vyhovuje tá jemnejšia verzia z tuby.=D A teda tiež musím len a len súhlasiť, že výsledky sú ozaj dobré.

   Odstrániť
 2. Trochu mi prv nesedel obrázok a popis produktu, ale asi sa len zamenili stáva sa. No vraj Freeman má takéto masky s čiernym uhlím veľmi dobré, ja som ich neskúšala ani tieto. Teraz používam hlavne bahenné masky alebo čisté bahno z mŕtveho mora. Nevytiahne póry, ale pleť je čistá.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Áno, zamenila som omylom ... teraz by to už malo byť o.k. =D Napr. značku Freeman vôbec nepoznám ... Balea, hoci ani tú nepoužívam, už mi príde známejšia a veľa ľudí okolo si ju pochvaľuje, takže som nemala problém ju skúsiť... Takže takáto je moja stratégia pri výbere kozmetiky.=D Nad bahennými maskami som už tiež uvažovala... ja teda stále nedám dopustiť na tie svoje látkové z Kórei, ale to je skôr na výživu ako na čistenie. A tie máš teda od Freemana či iná značka? Lebo teraz ako som preletela masky tejto značky, tak tuším tam majú aj takéto...

   Odstrániť
  2. Freeman som ešte osobne neskúšala, no mám to v pláne. Moja bahenná je hlavne od Manufaktury, je to to ich 100% bahno taká mega tuba, ktorú používam už asi rok. Ešte som skúšala tú takú čo predávajú v dmke, neviem ale teraz značku ale nie je to Balea.

   Odstrániť