sobota 7. októbra 2017

Ako si nakučeraviť hlávku pomocou stužiek...

Existuje veľa spôsobov ako si natočiť vlasy. A nemyslím teraz len to, že existuje taká kulma a onaká žehlička na vlasy. Vlasy sa totižto dajú natáčať na veľa iných vecí. Ešte na strednej bol môj obľúbený spôsob kučeravenia vlasov pomocou ponožky (holt kulma bola pre mňa skrátka luxus!).=D To ste z nej odstrihli koniec, prevliekli cez ňu vlasy, potom už len prekladali a prekladali, až vám vznikol pekný baletkovský "bun" alebo "donut" alebo po slovensky - drdol. No, a keď ste to rozpustili, mali ste pekné vlny. Trocha menšie vlnky dosiahnete pomocou natáčania vlasov na stužky a práve tento postup vám tu chcem predstaviť. Video ste už mohli vidieť na mojom Instagrame... prejdime si to však pekne od začiatku - a slovne.=)

Osobne som priveľmi lenivá na kulmovanie vlasov - bolia ma z toho ruky, lebo kulma je po chvíľke hrozne ťažká (mám tu, ktorá sama navíja vlasy), navyše vlasy mám jemné, takže vlny mi po chvíľke opadnú ... skrátka veľa práce a žiaden výsledok. Preto som si obľúbila natáčanie vlasov na stužky - nepotrebujem žiaden zdroj elektriny, vlasy si natočím ručne, napr. aj večer pri televízii, netreba k tomu zrkadlo, so stužkami na hlave môžem aj spať, a takto nakučeravené vlasy mi vydržia dlho, pretože sa kučeravili cez noc - kým som spala. Ráno dám stužky už len dole, vlasy rozčešem a voilá - mám objem, kučery a prakticky aj hotový účes.=D Navyše sa mi páči, že vlasy resp. účes dostane retro nádych. 
Inak výsledné vlny závisia od toho aké máte vlasy - ja mám vlasy jemnejšie, takže mne sa robia menšie vlnky; kamarátka, ktorá mi tento spôsob natáčania vlasov ukázala, mala zasa ťažké a pomerne hrubé vlasy, takže jej vlny boli trocha väčšie a mäkšie, nie tak "ovečkovské" ako tie moje. Tiež závisí na vás či natočíte celú dĺžku vlasov alebo len konce.... experimentujte a sami uvidíte.


Ako som písala už vyššie, ja si vlasy natočím na stužky vždy večer, zaľahnem a ráno ich dám len dole. Odporúčam použiť saténové stuhy - nie úplne tenké, ani úplne hrubé... minimálne nech majú šírku 2 centimetre. Saténové a dostatočne široké z toho dôvodu, že sa ľahšie rozväzujú, keď spravíte uzlík.;) Na stužky potom natáčame vlhké vlasy. Ja to robím tak, že vlasy si umyjem, dám na ne ošetrujúce prípravky, tak ako to robím bežne a jemne presuším fénom, aby neboli vlasy mokré ale len vlhké.
Vlhké vlasy rozčešem a prameň po prameni natáčam na stužky. Rozdelené na drobné - vezmem jeden prameň vlasov a dostatočne dlhú stužku - ideálne aspoň 10 cm dlhú, prípadne viac - záleží ako veľmi hrubý prameň chcete natočiť. Okolo prameňa uviažem stužku na uzlík, pričom konce stužky vám voľne odstávajú/visia. Uzlík potom posunieme po vlasoch smerom na dol - ku končekom vlasov. Potom uchopíme voľné konce stuhy - jeden koniec do jednej ruky - a namotávam smerom nahor ku korienkom vlasov. Keď som vlasy namotala a som niekde pri úrovni korienkov vlasov, oba konce stužky zviažem dokopy na uzlík - pevne utiahnem oba konce, aby sa nám stužka neuvoľnila. Takýmto spôsobom natočím všetky vlasy. Výsledok je trocha smiešny, pretože na hlave máte malé vlasové "bombrlce" a z hlavy vám kde-tu trčí nejaký koniec stužky, ale to je len dočasný jav, ktorého sa ráno zbavíte.=D 


Ráno teda stužky rozviažeme - čo môže byť jednoduché, ak máte svoje nechty, a trocha zdĺhavejšie, ak máte akrylové nechty.=D Ak vám niektorá stužka nejde rozviazať, skrátka zoberte nožnice a na vhodnom mieste ju rozstrihnite - dávajte ale pozor, aby ste si neodstrihli aj svoje vlasy. V zásade by ale mali ísť tie stuhy dole veľmi jednoducho.... Napokon vlasy už len rozčešem - najlepšie kefou alebo hrebeňom, ktorý má väčšie rozostupy medzi jednotlivými zubmi. Tu sa nebojte česať aj trocha dlhšie, vlasy sa uhladia až po dlhšom česaní - ak máte teda jemnejšie vlasy... tie hrubšie nepotrebujú toľko česania.;) 
Takto upravené vlasy potom znesú rôzne ozdoby - spony v podobe mašle, rôzne čelenky s aplikáciou atď. Pohrajte sa s nimi a uvidíte.

Toľko teda k natáčaniu vlasov na stužky. Skúšali ste už tento spôsob kučeravenia vlasov resp. aký spôsob uprednostňujete vy? Klasickú kulmu, pomocou žehličky, rôznych nátačiek?=)
BB

5 komentárov:

 1. Toto môžem odporúčať, tiež som si tak kučeravila hlavu👌

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemááááš foto? To by som chcela vidieť. Viem, že sme mali takú vlnu, že sme si ich každá takto natáčala... ale vôbec si nepamätám tvoju kreáciu.=D

   Odstrániť
  2. veď keď sme boli všetky štyri v Brne, tak tam ste mi tie vlasy takto natáčali xDDD

   Odstrániť
 2. Ja som asi dement, ale ten postup som nepochopila :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. A skúšala si to aj prakticky alebo len teoreticky?=DDD Možno keď chytíš do rúk stužku a prameň vlasov, budú ti tie pokyny dávať zmysel.=DDD Ale priznám sa, že som sa dosť natrápila s opisom.=D Vôbec to nie je jednoduché... podať to slovne.=D

   Odstrániť