streda 6. septembra 2017

My Beauty Diary #9: Holika Holika Naked Face Illuminating Powder

V poslednom článku MBD som sa rozplývala nad púdrom Sweet Cotton Pore Cover Powder od značky Holika Holika. Bol perfektne zmatňujúci, trocha biely, takže korešpondoval s mojou, vtedy ešte neopálenou, tvárou, príjemne voňal a bol za dobrú cenu. Avšak tak ako všetko dobré, aj toto sa pomaly ale isto míňalo a ja som potrebovala náhradu. Žiaľ, tento výrobok už na stránke Notino, cez ktorú sa dal kúpiť, nemajú, a podľa toho, čo mi písali, ani mať nebudú. Navyše aj na ebay-i ho majú prevažne už len v Gudetama edition, čo je nejaká japonská postavička... presnejšie vajíčko. Akože ja milujem rozkošné veci... ale mať na obale kreslené vajíčko s tvárou ... no, čo k tomu dodať - nie je to moja šálka kávy. Tak som teda hľadala iný, rýchlo a cenovo dostupný púder a našla som rozjasňujúci púder Holika Holika Naked Face Illuminating Powder.

Obal
Púder je balený v plastovom obale. Spodná časť, v ktorej sa nachádza púder, je matná a trošku sfarbená do mliečnej bielej. Vrchná časť - veko - je zlatisté, lesklé, so zrkadlovým efektom. Vo vnútri je veľká labutienka a zrkadlo. Púder sa dávkuje klasicky cez "sitko" - perforovanú časť.
Celkove je balenie veľmi elegantné a na prvý pohľad pôsobí luxusne. Jedinou nevýhodou je, že lesklú časť človek rýchlo zachytá, ale to je detail, na ktorý si ja osobne až tak nepotrpím.

Púder
Ide teda o sypký púder, ktorý má, povedala by som, že "špinavú" ružovo-hnedú farbu. Oficiálny popis hovorí o perlovom ružovom púdri. Ťažko presne opísať odtieň, v každom prípade, na tvári pôsobí úplne prirodzene - chová sa ako transparentný púder. V ponuke som našla len tento jeden odtieň, takže predpokladám, že by mal sadnúť každému odtieňu pleti. Púder je inak súčasťou celej rady Naked Face, ktorá ponúka glow base, tone up base, tri druhy BB krému (fitting, covering alebo longlasting BB cream!), primer, concealer a tuhý púder.
Púder sa nanáša pomocou labutienky, ktorá je podľa môjho názoru zbytočne priveľká, podobne ako obal. Ten mohol byť trocha menší čo do šírky a naopak, vyšší. Samotný púder sa však dávkuje veľmi dobre - ide to omnoho jednoduchšie ako v úvode spomínaného, Sweet Cotton Pore Cover Powder.
Podľa oficiálneho popisu má púder obsahovať olejové zložky, ktoré by mali pleť aj hydratovať, nie len pôsobiť ako "zmatňovadlo".
Samotný púder potom vytvára na tvári veľmi jemne lesklý resp. rozžiarený výzor. Trocha sa tie slová bijú, viem, púder-lesklý, ale výsledok je podobný tomu, ako keby ste zmiešali púder s malinkým množstvom highlighteru - krásne vám rozžiari pleť. Kórejci to volajú "dewy skin" a mne sa táto jemne "orosená" tvár vždy veľmi páčila - pleť vtedy vyzerá zdravo a hydratovane. Preto nesie tento púder prívlastky ako illuminating/rozjasňujúci. Mne osobne sa tento efekt veľmi páči - viac ako dokonale matná pleť. Má to však svoje ale!

Ale...
Najprv uvediem, že mám prirodzene mastnú pleť - počas dňa, ak chcem dosiahnuť matnú pleť používam papieriky, ktoré "odsajú" prebytočnú mastnotu a minimálne dva razy sa musím prepudrovať. Čo mi pripomína, všetky tie ženy, ktoré sa sťažujú, že púder im nevydrží zmatňovať pleť celý deň... podľa mňa je to tak nereálna požiadavka ako chcieť aby mi nerástli nechty a ostali v dokonalej dĺžke, lebo ma nebaví si ich strihať. Ale späť k téme... mám teda prirodzene mastnejšiu pleť, napriek tomu podľa môjho názoru nevyzerá tento púder na mojej pleti zle - práve naopak. Spojením jedného aj druhého dosiahnem prirodzene vyzerajúci "dewy ekeft" - a o ten v tomto prípade ide. 
No a teraz prejdime k tomu "ale". Okrem mastnej pleti mám samozrejme aj väčšie póry... a to sa už tak úplne dokonale nespája s týmto púdrom. Čiže ak máte krásnu hladkú pleť, je pre ňu tento púder ideál... ak máte väčšie póry, treba nejakú hodinku prečkať, kým sa  make-up a púder na tvári "usadí"... potom je to už o.k. Čiže na začiatku nič moc, po nejakej dobe to vyzerá perfektne.=)
 V tomto bode si ešte dovolím odbočiť - na väčšie póry resp. na ich čistenie mi teraz veľmi pomáha zlupovacia maska s čiernym uhlím a zinkom od Balea (klasicky zoženiete v DM-ke), ktorú objavila  a poradila Polly.. Používam ju zväčša raz, max. dva razy do týždňa a pleť mám podstatne lepšiu.=) Tieto čierne zlupovacie masky fičia síce už dlhú dobu, ale doteraz som nenašla takú značku, ktorú by som sa nebála vyskúšať.

Na záver ešte pár info k púdru a zhrnutie. Množstvo púdru v balení je 7 g a kupovala som ho za 13 eur a 45 centov. Osobne pokukujem aj po ďalších výrobkoch z tejto rady - najmä primer ma zaujal, hoci recebnzie naň sú dosť zmiešané.
Samotný púder ma milo potešil. Rozmerovo to nie je zrovna typ do malých kabeliek, ale aplikácia je super, najmä ak preferujete sypké púdre. Ak sa vám nepáči labutienka, viete ho naniesť aj pomocou štetca. Nádobka je dostatočne hlboká na to, aby ste pri aplikácii štetcom "neopudrovali" všetko na okolo. Výsledný efekt - teda orosená pleť - pôsobí prirodzene... musím povedať, že teraz sa do zrkadla pozerám častejšie, lebo ma baví sledovať ako pleť jemne žiari, keď na ňu dopadá svetlo. 

Čo hovoríte na tento typ púdru? Páči sa vám viacej matná alebo "jemne orosená" pleť? 
BB

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára