pondelok 7. mája 2018

Radosti

V poslednom čase sa nazbieralo toľko radostí, že ani neviem kde a ako začať. Samozrejme, bez baletných a kraso radostí by to nešlo, lebo to je aktuálne stred môjho vesmíru, moja  najväčšia radosť a naplnenie.=D A aktuálne už je doma aj môj námorník a chystáme sa na cesty. Svoje radosti tak môžem konečne zdieľať aj s ním... aj keď ... teda nie aktívne, len mu pílim uši svojimi zážitkami a postrehmi, a beriem ho na balet do divadla, a on sa to snaží úprimne vstrebávať a nájsť na tom to pekné, to, čo na tom vidím ja. A ja si to zasa neskutočne cením.=D Čo mi pripomína, že rovnaký záujem by som mohla prejaviť aj ja, keď mi zasa píli uši on so svojimi záujmami.=) Posnažím sa a polepším sa... ale prejdime k ďalším radostiam.

Začnem krasokorčuľovaním. Oficiálna sezóna korčuľovania skončila už v marci a ja som sa bála, že "najbližší" ľad bude ten umelý v Avione, ktorý vie zachrániť v prípade, že máte neodolateľnú chuť si zakorčuľovať, no nie je to taká dokonalá radosť. Polly však našla miesto - zimák, ktorý je otvorený celý rok, verejko je cca každý druhý deň, ľad je perfektný (na lepšom som ešte nekorčuľovala), mám ho prakticky 17 minút od domu, a čo je hlavné - vždy je na ňom maximálne 10 ľudí... skrátka - ideálne podmienky na korčuľovanie, skúšanie, učenie sa. Čo mi pripomína, že som sa naučila prekladať dozadu. Wuhuuuu...! Samozrejme treba to ešte pilovať a zlepšiť, ale aspoň som pochopila princíp prekladania, ktorý bol pre mňa dlho nezachytiteľný.


S Polly na korčulku a v novom "active wear" =D
No a nebola by som to ja, kebyže pri všetkom čo robím, neriešim aj tú odevnú/vizuálnu stránku. A tak som pohľadala v zľavách nejaké športové oblečenie. Kúpila som si legíny v Tchibo... v zásade sú to od nich už druhé na korčuľovanie. Mám k nim pár malých výhrad, ale inak sú super. V zľave som kúpila aj fialovú "mikinu" - z pôvodných cca 36 eur bola zlacnená na necelých 13 eur. Opäť chcem zdôrazniť, že odevnú stránku športu by som nepodceňovala. Nikdy som nechápala ten boom okolo "active wear", prečo niektorí ľudia nosia aj do mesta športové funkčné oblečenie... no, tomu síce stále nechápem, ale chápem, prečo si ho ľudia tak obľúbili. No skrátka nové pekné oblečenie vie dodať neskutočnú motiváciu, chuť napredovať, ale dodáva aj neskutočné sebavedomie.=)

Keď sme už pri športovom oblečení, v apríli som oslavovala narodeniny a od priateľa som dostala krásny baletný dres, nad ktorým som doslova slintala hádam už od decembra. Viac k nemu napíšem neskôr v samostatnom článku. Inak ak si chcete zaobstarať aj vy nejaký krásny baletný dres , odporúčam mrknúť sa na stránku Wear Moi - po zaregistrovaní sa dostanete 15 percentnú zľavu na prvý nákup alebo rovnakú zľavu dostanete, keď pri objednávke zadáte kód 171491102. Baletný dres môžte nakombinovať aj s inými funkčnými športovými kúskami a nosiť ho napr. na beh, bicykel alebo do posilky. Dresy sú totižto robené z rovnakých funkčných materiálov - čiže rýchlo schnú, sú elastické, prispôsobujú sa pohybu ... a ich najväčšou výhodou je, že sú krásne a originálne!!!

Narodeninový dres Capezio
Pri nákupoch ešte ostanem, lebo prosím pekne, ďalším narodeninovým darčekom boli turistické topánky - moje vôbec prvé. A tiež "turistické" sandále a nepremokavá bunda... to na tú plánovanú cestu, na ktorú sa s priateľom teraz od 11. mája chystáme.=D Ako... táto turistická móda nie je vôbec moja šálka kávy, ale vyslovene sa z nej teším. A to ani nehovorím o tom, aké sú všetky tie veci pohodlné! 

S výletom je spojený celkom "zaujímavý", no v zásade úplne zbytočný príbeh o tom, ako som takmer nedostala víza. O tejto príhode mám rozpísaný celý článok, takže ak počkáte do augusta, kedy sa vraciame z ciest, tak zistíte o ktorú krajinu presne išlo a o aký problém. Zatiaľ vám poviem len toľko, že je to hotový La-la-land.... niečo ako wonderland, skrátka plesknete sa po čele (a nie raz), keď to budete čítať.=D

Počas nášho vybavovania víz vo Viedni sme si spravili s priateľom aj okružnú prechádzku po centre mesta. Cestou sme natrafili na Hotel Sacher, ktorý ma svojou históriou vždy fascinoval. Navyše vždy som chcela ochutnať originálnu Sacher tortu, a keďže som to dovtedy ešte nespravila, priateľ ma na jeden kúsok pozval a poviem vám, bol naozaj skvelý! Samozrejme, stále je to len čokoládový koláč s marhuľovým džemom, ale tá chuť je skutočne vynikajúca a nenapodobiteľná - odporúčam.

U Sachera
V apríli, presne na moje narodeniny, som konečne videla aj dlho avízovaný balet Esmeralda. Je to balet na motívy knihy Victora Huga - Chrám Matky Božej v Paríži. Čiže je tam Esmeralda, Febus, Quasimodo aj Frollo ... dej je v zásade rovnaký ako v Disneyho Esmeralde =D. Balet Esmeralda bol však prvý raz uvedený ešte v r. 1844 (kniha vyšla v r. 1831)! O novú verziu sa teraz postarala rusko-slovenská spolupráca. Rusi sa podpísali aj na kostýmoch a na kulisách, a tie boli prekrásne! Jediné sklamanie pre mňa bolo to, že v tejto novej verzii vynechali jeden Esmeraldin tanec, na ktorý som sa neuveriteľne tešila. Škoda.


Inak spomínate si ako sme vrámci Magických Cupcakov piekli 180 cupcakov??? Písala som o tom TU. Tak tie sme piekli pre TV Markízu do relácie Najväčší víťaz. Epizóda s našimi cupcakmi sa odvysielala 24.4.2018 a pozrieť si ju môžte TU


Zdroj: http://videoarchiv.markiza.sk/video/najvacsi-vitaz/82564_najvacsi-vitaz-08
Na záver by som rada dala do pozornosti túto krásnu pieseň A Vida Toda, ktorú mi odporučil priateľ. Ten ju počúval z rádia vždy, keď plávali okolo pobrežia Portugalska, takže chytal signál. No a v rádiu zrovna fičí táto pesnička. Priateľ si ju veľmi obľúbil, lebo hrala vždy, keď stál o 5tej ráno na mostíku, loďka sa jemne hojdala zo strany na stranu, pomaly vychádzalo slniečko a on si popíjal kávičku. No skrátka čistá romantika.=) 

2 komentáre:

 1. Do toho modrého baletného dresu som sa na prvý pohľad zaľúbila!! neskutočne ti sedí a tá farba je prekrásna! ... Inak...na tom ľade takto už vyzeráme naozaj profesionálne :DDDD

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Aj ja! Je veľmi pekný a originálny. A majú ho v 4 farbách a bolo naozaj veľmi ťažké si vybrať len jednu.=D

   No... =D Oblečenie robí veľa, čo si budeme hovoriť.=D

   Odstrániť