sobota 3. februára 2018

Januárové radosti ´18

Január... Mám pocit akoby tento prvý mesiac nového roka trval neuveriteľne dlho a zároveň krátko. Nabalilo sa behom neho celkom dosť vecí - niektoré podľa plánu, iné menej, ale v konečnom dôsledku, väčšina bola veľmi pozitívna. Veď uznajte!

Oficiálne sa na svetlo sveta vykľula naša kuchárska kniha Magické cupcaky a mafiny! Najprv v edičnom pláne Ikaru, ktorý vychádza každé dva mesiace aj v tlačenej verzii. Jeden výtlačok som si uchmatla v Panta Rhei! Neskôr, v priebehu mesiaca, sme sa objavili aj v predpredaji na Martinuse, na Bux.sk, v Panta Rhei... skrátka sme vo všetkých dobrých kníhkupectvách! Kniha vychádza oficiálne 20.2.2018, no ak ju chcete mať za predpredajovú cenu, kliknite na niektoré e-kníhkupectvo a ten svoj výtlačok si rezervujte. 
Inak vidieť svoje meno v kníhkupectve je pocit ... naozaj na nezaplatenie a neuveriteľne si to užívam. Zbieram všetky možné artefakty svojho úspechu - ako napr. tlačený edičný plán Ikaru. Jednak preto, že je to pre mňa (po dlhej dobe resp. po kariérnej stránke) naozaj obrovský úspech, jednak preto, že už sa nemusí opakovať.

Ďalšia radosť je tiež spojená s knihou a konkrétne s jej propagáciou. Prosím pekne, MY, ja a Polly, budeme v Teleráne na Markíze!!! Kedy? 27.2.2018! Miestami je teraz môj život ako paralelná realita... lebo zažívam niečo, o čom sme s Polly hovorili a snívali roky dozadu... odprezentovať našu prácu pred veľkou časťou Slovenska!!!! A splnilo sa to...! 
A myslím si, že toto je ten správny bod, v ktorom musím podotknúť, že nič z tohto môjho či nášho úspechu sa nestalo cez noc a nič z toho sa nestalo bez náročnej práce, ktorá nás stála nielen čas, ale aj energiu a peniaze. Viem, že tému "kuchárka" omieľam v poslednej dobe do úmoru, ale pre mňa je to vyvrcholenie niekoľkoročnej práce, snov a vášne, ...vecí, ktoré ma v istú dobu dostali na úplne dno... no zlé veci a neúspechy otvárajú nové možnosti... len ich treba hľadať a nevzdávať sa, lebo ako sa hovorí, ľudia sa najčastejšie vzdávajú kúsok pred cieľom. A viem, že tento odstavec je patetický, ale chcem aby bolo jasné, že nič z tohoto neprišlo odrazu a zadarmo, hoci sa to tak môže zdať. =)
Takže ak máte sen, pracujte, nevzdávajte sa, nepočúvajte negatívne ohlasy okolia... len si verte. Možno sa ten sen nesplní do bodky, taký je zasa život, ale môže sa pretransformovať na niečo iné, lepšie... čo vás však v konečnom dôsledku môže okľukou priviesť k danému snu. Skrátka život je vážna vec a nič v ňom nie je jednoduché a jednoznačné.=)

No a teraz k tým "jednoduchším" radostiam. Tak ako som žila v januári kuchárkou, rovnako som žila aj baletom! Stále sa snažím začleniť si do rozvrhu ešte jednu hodinu baletu - aby som mala dve za týždeň... a to je vec, ktorá sa mi zatiaľ nedarí... hoci dúfam, že táto nedeľa to zmení. Uvidíme. V každom prípade, koncom januára som si doplnila baletnú garderóbu o ružový baletný dres. Tentokrát som objednala značku Capezio. Spracovanie opäť veľmi kvalitné, materiál príjemný, dres je kvôli bledej farbe podšitý... V skratke, naozaj by som vedela žiť v baletnom drese a akuálne by som naozaj nakupovala len veci na balet.

Čo sa ešte baletu týka, teraz v marci bude v SND premiéra Esmeraldy. Jasné, že som hneď išla pozrieť lístky a na moje milé prekvapenie, jedno predstavenie hrajú rovno na moje narodeniny 22.4., takže som zobrala hneď dva lístky - pre mňa a pre priateľa. Samozrejme, najprv som sa ho spýtala či chce ísť a súhlasil.=D Inak na videu môžte vidieť malú ukážku z predstavenia - na YT je množstvo verzií tohto tanca, ale verzia Yuky Fukuda je podľa mňa najlepšia!
A už keď som pri videách, pozrite si rovno aj Ocean and Pearls z baletu The Little Humpbacked Horse! Tie dve sú neskutočne rozkošné a celý tanec vyznieva ako keby si neustále dávali jedna druhej komplimenty... veľmi veselý tanec podľa mňa.


Moje "historické ja" potom zasa potešil český módny časopis Nové pařížske mody z roku 1895 a dve rozkošné kabinetky. Časopis je v neuveriteľne výbornom stave, je plný ilustrácií, dokonca s dvoma farebnými módnymi prílohami.=) Prekrásny kus histórie. Mimochodom neviem či som to už na blogu spomínala, ale na Instgrame som nedávno otvorila nový účet o dejinách odievania Modna.revue, takže ak táto oblasť niekoho zaujíma, tak sa sem tam mrknite na účet. Je písaný v angličtine aj slovenčine, podľa toho ako mám čas na preklad a sem-tam dopĺňam obsah aj zdieľanými vecami z IG účtov múzeí atď.


Takže takýto bol môj január. Dvoma slovami - pracovný a baletný. A február bude zhruba v rovnakom duchu... 
BB

2 komentáre:

 1. Inak, to si vystihla ... keby sme počúvali všetky "dobré" rady z okolia od ľudí, ktorí si boli istí, že svojou záľubou nikdy nič nedosiahneme, pravdepodobne by sme ostali tam... kde sú ti frfľajúci ľudia... skrátka v zóne negatívna a bez výsledkov. :D
  ...
  boze, tá dáma na fotke ma úžasné šaty! viem si ich predstaviť v midi verzii a viac by som na nich nemenila!

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne. A ako zvykneš hovoriť - je to len niečí názor ... nie tvoj názor, nie tvoje presvedčenie, nie je to konštruktívna kritika, z ktorej sa dá niečo zobrať a už vonkncom to nie je realita... len názor. =)

   Áno - práve kvôli tomu golieru som tú fotku zobrala. Je dokonalý - nepovedala by som nie, takej ozdobe... jedny jednoduché šaty by som k nej hneď našla.=D

   Odstrániť